MYO 2018-2019 Bahar Ders Programı

Bahar Dönemi Ders Programı yayınlanmıştır. Obs Sisteminde 4 Şubat 2019 tarihinden itibaren ders seçimi yapabilirsiniz. Şubelere bölünmüş derslerde kontenjan sınırı mevcut olup, kontenjan arttırımı yapılmayacaktır. Ders seçimini tamamladıktan sonra kesinleştirme işlemi yapmayı unutmayınız. Kesinleştirme sonrasında ekle-bırak haftası haricinde değişiklik yapılamayacağı için işlemlerinizi aşağıdaki açıklamaları göz önünde bulundurarak dikkatle yapınız.

1. Sınıf (II. Dönem) öğrencilerinin toplam 6 dersi mevcut olup muafiyetiniz yok ise bütün derslerin alınması zorunludur.

2. Sınıf (IV. Dönem) öğrencilerinin toplam 3 dersi mevcut olup muafiyetiniz yok ise bütün derslerin alınması zorunludur.

Ders seçimleri esnasında öğrenci bilgi sisteminde size alt kısımda AKTS: xx/xx ile alabileceğiniz AKTS ders yükünü ve varsa ortalamanıza bağlı olarak alabileceğiniz + ders yükünü göstermektedir.

2. sınıf öğrencileri için ders seçimi yaparken öncelikli olarak dönem derslerini alması ve varsa hiç almadığı alt dönemden kalan dersleri alması (1. Sınıf Dersleri sekmesinde) sonrasında varsa kalmış olduğu (F notu olan) ve tercihe bağlı olarak koşullu olarak geçtiği (ortalamanız 2.00’ın üzerinde olduğu sürece başarılı sayılmakta olan) dersleri almaları tavsiye edilmektedir. Konu ile ilgili olarak program başkanlarınızdan ve danışmanlarınızdan destek alabilirsiniz.

(F, D, D+ nota sahip olup tekrarlanan derslerde son alınan not geçerlidir.