Programın Amacı

Bilgisayar Teknolojisi programının amacı iş hayatının ve toplumsal yaşamın, yazılımdaki problemleri analiz edebilen ve algoritmik düşünme yaklaşımı ile sorunların çözümünde bilimsel yöntemler kullanan bilgisayar ve ağ yazılımları planlama, tasarlama ve üretme alanlarında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. 

Bilgisayar Teknolojisi programı, donanım ve yazılım alanlarında bilgi ve deneyimi üst seviyede olan, teorik bilgi ve uygulama deneyimine ulaşmış vizyonu olan modern teknikerler yetiştirir. 

Programın eğitim süresi iki yıl, eğitim dili ise Türkçedir. İsteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimiz, toplam 30 iş günü süreli işyeri uygulaması eğitimine katılarak aldıkları kuramsal bilgileri pratik deneyimlerle pekiştirmekte ve gelecekte çalışacakları iş alanları ve kişiler ile öğrencilik aşamasında tanışmaktadırlar. 

Mezunların Çalışma Alanları: 

Bilgisayar Teknolojisi Programında mezun olan öğrenciler: Aşağıda belirtilen iş alanlarının bilgi işlem merkezlerinde Bilgisayar İşletmeni, Bilgisayar Teknikeri, Teknik Servis Sorumlusu, Programcı, Çözümleyici olarak hizmet verebilirler. 

Dikey Geçiş Sınavı ile Tercih Yapılabilecek Lisans Programları; 

Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar-Enformatik, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Endüstri Mühendisliği, Fizik, Fizik Mühendisliği, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik-Bilgisayar, Meteoroloji Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği