Sevgili Öğrenciler,

Meslek Yüksekokulumuz, Türkçe olarak hayata geçirdiği Önlisans Programlarını, yoğun İngilizce desteği ile beraber sunarak, sizleri, gerek Türkiye'de, gerek yurtdışında çalışma imkanları çok geniş olan, hızlı gelişmelere ve değişimlere açık sektörler için yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Doğuş Üniversitesi Meslek Yüksekokulunda sadece mesleki eğitim almayacaksınız. Bunun yanı sıra, kişisel gelişiminizi artıracak; sizleri gerçek bir aydın yapacak evrensel değerleri de öğreneceksiniz. Böylece, mezun olduktan sonra ister meslek yaşamını, ister Dikey Geçiş Sınavı ile daha ileri eğitimi seçin, Meslek Yüksekokulumuzun size kazandırdığı Eğitim + Kişisel Gelişim = Başarı ilkesi tüm yaşantınız boyunca en güçlü dayanağınız olacaktır.

Düşüncelerinizi ve sorularınızı bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyacağız. Seçtiğiniz yol açık, yaşantınız anlamlı ve mesleğiniz başarı ile dolu olsun.

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yekta KAYMAN  
Müdür

Haberler ve Etkinlikler

Tüm haberler ve etkinlikler için tıklayınız

Meslek Yüksekokulu öğretim üyelerimizden A. Yasemin Şengül ve A. Yekta Kayman bu sene 7.’si düzenlenen Conference on Health and Social Care Information Systems and Technologies konferansında çalışmalarını sundular

21 – 23 Kasım tarihlerinde Portekiz, Lizbon’da 7.’si düzenlenen Conference on Health and Social Care Information Systems and Technologies konferansında, Üniversitemiz Bilgisayar Programcılığı Program Başkanı Dr. Öğr. Üyesi A. Yasemin Şengül ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi A. Yekta Kayman ile beraber yayınladıkları “Data Mining Applications in Healthcare:  A Brief review of last decade” isimli yayını sunmuşlardır. Konferansta 3 gün boyunca toplamda 7 oturum gerçekleştirilmiştir.

Konferansın amacı sağlık bilişimi ve sağlık bilgi teknolojileri konusunda çalışma yapan akademisyenleri ve araştırmacıları deneyimlerini, araştırma sonuçlarını birbirleriyle paylaşabilmek, güncel gelişmeleri tartışabilmek için bir araya getirmektir. 

Konferansa gönderilen çalışmalar 2 hakem tarafından kör hakemlik usulü ile değerlendirilmiştir. Konferansta sunulan çalışmalar ISBN numarasıyla konferans kitapçığında yayınlanmıştır.