Sevgili Öğrenciler,

Meslek Yüksekokulumuz, Türkçe olarak hayata geçirdiği Önlisans Programlarını, yoğun İngilizce desteği ile beraber sunarak, sizleri, gerek Türkiye'de, gerek yurtdışında çalışma imkanları çok geniş olan, hızlı gelişmelere ve değişimlere açık sektörler için yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Doğuş Üniversitesi Meslek Yüksekokulunda sadece mesleki eğitim almayacaksınız. Bunun yanı sıra, kişisel gelişiminizi artıracak; sizleri gerçek bir aydın yapacak evrensel değerleri de öğreneceksiniz. Böylece, mezun olduktan sonra ister meslek yaşamını, ister Dikey Geçiş Sınavı ile daha ileri eğitimi seçin, Meslek Yüksekokulumuzun size kazandırdığı Eğitim + Kişisel Gelişim = Başarı ilkesi tüm yaşantınız boyunca en güçlü dayanağınız olacaktır.

Düşüncelerinizi ve sorularınızı bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyacağız. Seçtiğiniz yol açık, yaşantınız anlamlı ve mesleğiniz başarı ile dolu olsun.

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yekta KAYMAN  
Müdür

Haberler ve Etkinlikler

Tüm haberler ve etkinlikler için tıklayınız

VII. ULUSLARARASI MESLEK YÜKSEKOKULU SEMPOZYUMU

16-18 Ekim 2018 tarihlerinde Azerbaycan-Bakü’de gerçekleştirilen “Bilgi Teknolojilerindeki Değişim ve Gelişimin Mesleklere Etkisi” Sempozyumuna Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler Programı Başkanı Öğr. Gör. Roza SÜLEYMANOĞLU DİNÇER ile Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Öğr. Gör. Fatma UYAR hocalarımız katılım sağlamıştır. Uluslararası bu sempozyumda akademisyenlerimiz “Meslek Yüksekokullarında Öğrenci Merkezli Yaklaşımın Mesleki Gelişime Etkisi” isimli çalışma ile kabul almış; geleneksel öğretim yaklaşımının bireysel farklılıkları dikkate almayan yapısını tartışmıştır. Ayrıca bu çalışmada öğrenenlerin öğrenme sürecinde aktif olduğu, kendi öğrenmelerini yönettiği öğrenme yaklaşımı olan öğrenci merkezli yaklaşımın olumlu ve olumsuz sonuçları değerlendirilmiştir.